Blog

Ile mogę spodziewać się zarobków jako projektant wnętrz?

Jedną ze wspaniałych rzeczy w dziedzinie projektowania wnętrz jest to, że istnieje ogromny potencjał do zarobienia dużych pieniędzy. Wszystko zależy od tego, ile chcesz w to włożyć. Doświadczeni i cenieni projektanci wnętrz mają potencjał, aby zarobić znacznie powyżej sześciu cyfr rocznie. Wielu projektantów rozpoczyna swoją karierę w firmie projektowej lub architektonicznej, a następnie rozwija się samodzielnie, gdy mają ugruntowane portfolio i bazę klientów. Samozatrudnieni projektanci zwykle pobierają opłatę za konsultacje za godzinę lub stałą opłatę za projekt. Pracując samodzielnie, projektowanie wnętrz online mają swobodę ustalania własnych stawek i nie muszą dzielić się prowizją z pracodawcą, co pozwala im zarabiać na jednym projekcie znacznie więcej niż pracując w firmie projektowej.

Na początku profesjonalista zajmujący się projektowaniem wnętrz może spodziewać się wynagrodzenia, które waha się średnio od 22 000 do 40 000 USD. Wynagrodzenie może się znacznie różnić w zależności od specjalizacji (na przykład projekt komercyjny lub mieszkaniowy), rodzaju pracodawcy (firma projektowa, firma architektoniczna lub sklep detaliczny), doświadczenia i reputacji w branży. Projektanci, którzy specjalizują się w pracy dla firm świadczących usługi architektoniczne lub inżynieryjne, zwykle mają najwyższe średnie wynagrodzenie, tuż za nimi znajdują się usługi projektowe i osoby pracujące jako projektanci wewnętrzni w detalicznych sklepach meblowych.

Aby podwyższyć swoje wynagrodzenie, musisz zdać i zdać egzamin Kwalifikacyjny Krajowej Rady Projektowania Wnętrz. Egzamin ten jest warunkiem uzyskania uprawnień w zakresie projektowania wnętrz. Nadal powinieneś przystąpić do egzaminu, nawet jeśli twój stan nie wymaga go do uzyskania licencji. Trzeba go zdać, aby zostać przyjętym w organizacjach zawodowych, które są kluczem do sukcesu projektantów. Możliwość wymienienia organizacji zawodowych, do których należysz w swoim CV, zwiększy Twoją atrakcyjność rynkową, a tym samym zwiększy Twoją wartość dla firmy. Oznacza to dla Ciebie większą wypłatę!

Przy tak wielu różnych opcjach, jeśli chodzi o projektantów, zarobisz więcej, jeśli potrafisz wyróżnić się z tłumu. Powinieneś oprzeć całą swoją strategię biznesową i marketingową na konkretnej niszy, którą musi wypełnić projektant wnętrz. Innymi słowy, wybierz coś, w czym chcesz się wyspecjalizować. Może to być coś, w czym już jesteś dobry, a może coś, co wydaje się najbardziej poszukiwane w danym obszarze. W ten sposób, gdy ludzie będą chcieli wykonać określoną usługę, Twoje imię po prostu wyskoczy na ich widok. Przekonasz się, że specjalizacja może odebrać część potencjalnego biznesu z niektórymi potencjalnymi klientami, ale z czasem zwiększy również wynagrodzenie projektanta wnętrz.

LEAVE A RESPONSE

Your email address will not be published. Required fields are marked *